Home :Blackburn A.B.A - 2019

Blackburn A.B.A - 2019

Toolshack 01254 277320

Blackburn A.B.A - 2019


  • Top 15 Leading Merits 2019

Updated - Friday 6th September 2019, 00:06

Althams - Division 1

   Name   TeamPld Won Pts 
 Lee Hammond Crown 'A'20 18 27 
 J Mordue Two Gates16 15 24 
 Jon Metters Crown 'A'20 16 23 
 Michael Coupe Two Gates20 15 23 
 David Shawforth Butlers 'A'20 14 22 
 Rob Houghton Two Gates16 14 22 
 Timothy Preston Witton A18 14 22 
 Mick Lee Butlers 'A'20 15 21 
 Adam Hilliard Whitehall 'A'18 14 21 
 John Bentley Whitehall 'A'19 14 21 
 Gerald Oakland Whitehall 'A'20 15 20 
 Stephen Taylor Highfield20 14 20 
 Lee Longland Two Gates20 14 20 
 David Whittle Two Gates18 13 20 
 Bradley Grieve Dugdale 'A'20 13 20 

Division 2

   Name   TeamPld Won Pts 
 Kelvin Rutter Ewood URC20 17 25 
 Gary Tattersall Lower Darwen ML 'A'18 16 24 
 Keith Woodcock Everton St18 16 23 
 Keith Sunderland Corporation Park 'A'19 15 22 
 E Reeves Ewood URC20 16 22 
 Philip Holden Roe Lee 'B'20 14 21 
 Adrian Turner Everton St19 14 21 
 Alan Jenkinson Everton St14 13 20 
 Brian Robinson Great Harwood17 14 20 
 James Swan East Lancs19 14 20 
 Neil Whalley Rushton ST15 13 19 
 John Cooper Great Harwood17 13 19 
 John Bibby Ewood URC20 13 19 
 Dennis Oldham Everton St17 13 17 
 S Cook East Lancs15 12 17 

Division 3

   Name   TeamPld Won Pts 
 Alan Duckworth Witton B20 17 25 
 Dawn Wright Butlers 'B'20 17 25 
 M Yerkess Roe Lee 'C'18 15 24 
 Phil Fogarty Railway 'B'17 15 23 
 Shirley Boothby Roe Lee 'C'18 15 23 
 Les Kennedy Roe Lee 'C'19 14 21 
 Jim Martindale East Lancs Subs20 13 19 
 Derrick J Smith Witton B15 13 19 
 Maureen Gavaghan Butlers 'B'17 12 19 
 H Shorrock Green Park 'A'15 12 18 
 Andrea Shawforth Butlers 'B'19 12 18 
 Terrence Hulme Oswaldtwistle Con20 11 18 
 Alan Stevens Oswaldtwistle Con20 12 18 
 Edward Willets Crown 'B'15 13 17 
 Eric Colling Whitehall 'B'15 12 17 

Division 4

   Name   TeamPld Won Pts 
 Stephen Armer Lower Darwen ML 'B'20 17 24 
 Darrel Wyke Green Park 'B'20 15 24 
 Paul A Shaw Corporation Park 'C'18 15 23 
 Trevor Dickinson Feniscowles 'A'20 16 23 
 A White Darwen Subs 17 15 21 
 David Hargreaves Darwen Subs 17 15 21 
 Wendy Cooper Corporation Park 'C'19 14 21 
 David Woods Feniscowles 'B'20 14 21 
 Andrew Hodkinson Feniscowles 'A'19 13 21 
 Frank O'Neill Corporation Park 'C'16 13 20 
 Harry Bell Darwen Subs 18 14 19 
 James Hartley Dugdale 'B'20 14 19 
 Alan Hall Cherry Tree19 13 19 
 Beccy Thorpe Darwen Subs 19 13 18 
 Peter Cranage Dugdale 'B'20 12 18 
 Online BowlsLike us on FacebookFollow us on Twitter© 1998 - 2019 RmK