Home :Woodplumpton & District Bowling League - 2019

Woodplumpton & District Bowling League - 2019

Woodplumpton & District Bowling League - 2019


  • Top 15 Leading Averages 2019

Updated - Thursday 25th April 2019, 17:53

Division 1

   Name   TeamPld Won Agg 
 Michael Bates - Tracey St. Bernards34 
 Simon Hargreaves Longridge Cons 'A'31 
 Graham Moss St. Bernards30 
 Mark Jenkinson Nateby 'A'29 
 Peter M Dyson St. Bernards28 
 Michael Worden Crown 'B'28 
 Gary Daw St. Bernards26 
 Bob Brown Parkfield 'A'26 
 John Thorpe Woodplumpton 'A'25 
 Thomas Ascroft St. Bernards25 
 Stuart Marshall Roebuck 'B'25 
 David Jnr Thornton Roebuck 'B'24 
 Steve Pickthall Parkfield 'A'23 
 Jimmy Kinsella Parkfield 'A'23 
 Stuart Hardacre Longridge Cons 'A'21 

Division 2

   Name   TeamPld Won Agg 
 Jeff S Dyson Barton 'B'33 
 Gary Brash Nateby 'B'31 
 David Riley Catforth 'A'30 
 Brian Chiverton Barton 'B'27 
 Malcolm Stuart Brooks St. Johns25 
 Martin Hill Thurlby24 
 Kevin Rogan Nateby 'B'23 
 Steve Lawrenson Barton 'B'21 
 Marjorie Dransfield Barton 'B'20 
 Graeme Green Nateby 'B'20 
 Paul Metcalfe Broughton 'A'19 
 Irene Whittingham Scorton 'A'18 
 Ted Harmer St. Johns17 
 Les R Brown Broughton 'A'16 
 Dennis Eccles St. Michaels 'A'16 

Division 3

   Name   TeamPld Won Agg 
 David Rochester Garstang 'A'31 
 Stephen Lett Deepdale 'A'27 
 John Armes Patten Arms24 
 Alan Tiley Ashton B.C. 'A'24 
 Adrian Connick Owd Nells TT22 
 Tony Parkinson Crown 'A'22 
 Doug Birch Inskip22 
 Michael Schurok Ashton B.C. 'A'21 
 Ian Thornton Owd Nells TT21 
 Stuart Thornton Owd Nells TT19 
 Ken Sutcliffe Inskip18 
 Tracy Livesey Inskip18 
 Barry Lunn Broughton 'B'18 
 Robert Hayton Garstang 'A'18 
 Barry Beetham Broughton 'B'17 

Division 4

   Name   TeamPld Won Agg 
 Paul Bamber Empire Services39 
 Glyn Andrews Empire Services35 
 Hugh Marshall Deepdale 'B'33 
 Neilson Robertson Kirkham Cons27 
 Margaret Connors Barton 'A'26 
 John Anderson Empire Services25 
 Brian Grieve Empire Services24 
 Kath Haworth Longridge Cons 'B'24 
 Khine Lynn Ashton B.C. 'B'23 
 John Barton Longridge Cons 'B'23 
 Rohland Derrick Peinke Empire Services23 
 Joan Beer Ashton B.C. 'B'23 
 Terry Murphy Empire Services23 
 Roy Dransfield Owd Nells JT22 
 Diane White Barton 'A'21 
 Online BowlsLike us on FacebookFollow us on Twitter© 1998 - 2019 RmK